ElektřinaHydraulický pozemní zdroj

Obchodní oddělení

+420 556 205 367

obchod@pks-servis.cz

Technik

+420 604 712 344

dynaset@dynaset.cz

Hydraulický pozemní zdroj

Hydraulický pozemní zdroj HGG je efektivním řešením, které šetří palivo a peníze jak malým, tak i velkým letištím a leteckým společnostem. Hydraulický pozemní zdroj, vyrobený společností DYNASET, produkuje stabilní 28.5V DC proud pro elektrické systémy letadel během jejich stání na letišti.

Je zejména vhodný pro malá letiště s letadly, která po svém příletu relativně rychle odlétají. Typicky se využívají na letištích nízkonákladových dopravců nebo malých soukromých letištích. Díky hydraulickému pozemnímu zdroji mohou letištní vozidla, trailery a jiná letištní dopravní zařízení během potřebného stání letadel na ranveji generovat potřebnou elektrickou energii pro udržování palubních systémů letadla a není zapotřebí používat přípojné generátory nebo pozemní kabely.

Hydraulický pozemní zdroj HGG umožňuje rychlé dodávání dostatečné elektrické energie, aniž by bylo nutné nastavovat nebo upravovat systémy GPU (Ground Power Unit). Dokonce i jednoduchý traktor s běžnou hydraulikou může díky hydraulické jednotce HGG snadno zásobit letadla potřebnou elektrickou energií.

Důsledkem tohoto systému je snížení servisních nákladů pro letištní provoz a zvýšení efektivity oprav. Důležité je, že hydraulický zdroj umožňuje udržovat elektrické systémy letadel bez nutnosti spouštění APU (Auxiliary Power Unit) nebo hlavních motorů letadla. To přináší úspory nejen finanční ale i časové, což v konečném důsledku přispívá k lepšímu a efektivnějšímu provozu na letišti.