Obchodní zastoupení
PKS servis spol. s r.o.

Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

POTLAČENÍ PRAŠNOSTI hydraulickým vysokotlakým systémem DYNASET

 

Demolice starých budov je velká výzva pro každou firmu, která se v tomto oboru pohybuje. O to větší a komplikovanější jsou demoliční projekty realizované v husté zástavbě, památkově chráněné oblasti, v okolí husté dopravní tepny a spousty lidí. Přesně na takovou akci byla vybrána specializovaná společnost Umacon. Demoliční místo bylo Telakkaranta v Helsinkách ve Finsku. Podmínkou města pro demoliční akce bylo nejen neomezit místní dopravu, ale zejména napasovat se do přísných norem pro hladinu hluku a emisí prachu.

Dynaset, výrobce hydraulických generátorů, pohonů a kompresorů, pomohl společnosti Umacon nalézt řešení právě pro kontrolu emisí prachu.

Finský úřad „Národní rada pro starožitnosti“ pečlivě monitoroval památkově chráněné budovy v místě demolice. Budouvy nesměly být vystaveny nadměrné vlhkosti, prachu nebo být jakýmkoliv způsobem poškozeny. Demoliční práce z toho důvodu byly plně pod kontrolou zástupců úřadu. Konkrétní pilíře zbořených budov byly ve finále demontovány. Předtím, než byly sloupy přístupné, střecha, klenby a dřevěné části byly ničeny postupně. Většina demoličních prací se prováděla s bagrem Doosan 340, který byl vybaven manipulátorem, pulverizátorem a vysokotlakým systémem potlačení prachu Dynaset HPW-DUST. Využit byl také demoliční robot s dálkovým ovládáním k dokončení jemnějších prací.

Demoliční odpad a suť nešlo kropit vodou s nízkým tlakem, protože sousedící budovy nesměly být vystaveny zmiňované nadměrné vlhkosti. Vysokotlaký systém na potlačení prašnosti Dynaset - HPW-DUST je pro tyto práce nejlepším řešením. Vysokotlaký systém Dynaset HPW-DUST produkuje cílenou atomizovanou vodní mlhu pro potlačení prašnosti. Mlha vytváří pokličku, přes kterou nemohou proniknout prachové částice, a tak se zabraňuje jejich šíření do okolního prostředí. Atomizovaná vodní mlha na sebe účinně váže prachové částice a zvyšuje tak jejich hmotnost a způsobuje jejich padání k zemi. Okolí pracovního místa zůstává čisté, nezaprášené a suché.

demolive vodní mlha     

demolive vodní mlha

demolive vodní mlha

Vysokotlaký systém Dynaset HPW-DUST na potlačení prašnosti přeměňuje hydraulickou sílu stroje na vysokotlakou vodní mlhu. Systém zahrnuje vysokotlaké vodní čerpadlo Dynaset HPW, která na trhu pracuje s nejlepším poměrem výkonu a velikosti. Kompaktní velikost HPW čerpadla zaručuje snadnou instalaci na rypadlo. Rýpadlo firmy Umacon má trysky instalované na rameni a na pulverizéru. Vysokotlaká voda je vedena do trysek pulverizeru přes linii v OilQuick.

Demoliční odpad se recykluje přímo na místě. Například železný šrot se shromažďuje na staveništi k opětovnému použití. Pro manipulaci s kovovým odpadem (sběr a třídění) se používají hydraulické magnety Dynaset HMG Pro, které zajišťují rychlou a efektivní manipulaci s kovovým šrotem.

 

 

potlačení prašnosti vodní mlha

 

 

potlačení prašnosti vodní mlha

Počítadlo návštěv