Obchodní zastoupení
PKS servis spol. s r.o.

Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

HPTO - Hydraulic Power Take-off

Ne všechny malé nákladní vozy mají nainstalován hydraulický obvod. Stejně tak ve velké většině není instalován hydraulický obvod ani na dodávky nebo pickupy. U některých z těchto jmenovaných typů vozidel lze však najít na skříni od převodovky víčko, kde lze doplňkově nainstalovat PTO a na něj hydraulické čerpadlo. Pak už je vytvoření hydraulického obvodu na takovém autě snadné. Ale co když na převodovkové skříni není víčko pro instalaci PTO?

Pro tuto situaci bylo společností Dynaset vynalezeno speciální zařízení (HPTO), které tento problém elegantně řeší. S tímto zařízením lze nyní nainstalovat hydraulický obvod na jakékoliv auto.

HPTO odebírá z motoru vozidla energii pro hydraulické čerpadlo a stabilně jej pohání po celou dobu použití. Na výstupu z hydraulického čerpadla je stabilní hydraulický průtok pro jakékoliv hydraulické zařízení bez ohledu na otáčky motoru - stabilní průtok a tlak zajišťuje variabilní hydraulická pumpa, která zvládne i závratné otáčky motoru až 5000 RPM. Díky tomu může být používáno hydraulické zařízení i během jízdy vozidla.

V systému je integrován solenoidní ventil (12/24V), který kontroluje průtok hydraulického oleje (on/off) od samého začátku zapnutí systému (ovládáním v kabině nebo též pomocí dílkového ovladače). Jako pojistka před poškozením v případě nečekané události je do systému zabudován tlakový omezovač, který ve chvíli detekce příliš vysokého tlaku v obvodu celý hydraulický obvod vypne.

Instalace s HPTO

Díky jednoduchému principu a odzkoušenému mechanismu je instalace velmi jednoduchá a rychlá (například oproti instalaci přes řetěz).  

Technické specifikace:

váha - 6,5 kg

maximum odebrané energie z motoru - 40 kW

maximální síla řemenu - 4 000 N

max vzdálenost os - 475 mm

min vzdálenost os - 305 mm

šíře řemene - 30mm (na dotaz i 50 mm)

 

Koncepce: získání energie pro hydraulický obvod z motoru stroje

Instalace: na stroje, kde není hydraulický obvod ani možnost instalace PTO na převodovkovou skříň

Aplikace: pohánění hydraulických zařízení

 

 

 

Počítadlo návštěv